Typ rośliny : Trawa wieloletnia Wysokość: Od 2.5 do 3 m. Roślina silnie i szybko rośnie. Ozdoba rośliny: Długie, silne liście z białym pasem wzdłuż nerwu głównego, które długo utrzymują się na roślinie. Miskant olbrzymi tworzy duże, malownicze kępy. Jesienią pojawiają się okazałe kwiatostany, które zdobią roślinę aż do wiosny. Pora kwitnienia: Druga połowa jesieni. Uprawa: Roślina łatwa w uprawie i niewymagająca. Jest odporna na niskie temperatury ale przez pierwsze lata po posadzeniu warto ją zabezpieczyć.
Rozmnażanie przez podział rośliny lub sadznki korzeniowe pobierane z rośliny matecznej. Termin sadzenia - koniec maja i początek czerwca.
Po zeschnieciu miskant trochę zaśmieca ogród zrzucomymi liścmi.
Najwięcej pracy przy roślinie jest na początku wiosny, kiedy trzeba ściąć zeszłoroczne pędy, które doskonale nadają się na podpórki dla roślin pnących.
Gleba: Najlepsza jest gleba sucha lub umiarkowanie wilgotna, przepuszczalne, bogata w próchnicę, odczyn obojetny. Miskant olbrzymi może być też uprawiany w gorszych warunkach nie toleruje jedynie gleby podmokłej. Stanowisko: Słoneczne. Zastosowanie: Roślina znajduje wiele zastosowań. Trzeba pamieteać jednak, że potrzebuje dość dużo miejsca i jest ekspansywna. Można tworzyć z niej żywopłoty, sadzić w pobliżu oczka wodnego lub na tle ściany domu. Nadaje się do kompozycji z traw, wnosząc nieco wschodniej egzotyki do ogrodu. Zasuszone kwiatostany można zastosować do suchych bukietów. Ciekawostki: Miskanty olbrzymie sa roślnami energetycznymi dość czesto uprawiamymi przez naszych rolników.
Roślina pochodzi z krajów Dalekiego Wschodu. Jest też czasem nazywana trzciną chińską lub trawą słoniową.
Tematy pokrewne: Dodatki ogrodowe,
rośliny na zimę, ozdobne pędy, owoce i liście.
Wystawy, targi i inne imprezy ogrodnicze to doskonała okazja do zdobycia ciekawej sadzonki, uzyskania informacji na temat projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roslin a także ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.